Idźcie i głoście - wieczór świadectw

Nieprzerwanie od kilku już lat w tygodniu misyjnym obchodzonym w naszym Seminarium szczególne miejsce zajmuje wieczór świadectw. W tym roku formacyjnym odbył się on w środę 25 października. Swoim doświadczeniem przywiezionym ze stażów podzielili się kl. Mateusz Chwałek (Afryce – RCA), kl. Grzegorz Banaś (Ameryka Płd. – Boliwia), kl. Wojciech Mróz (Kazachstan – Karaganda) oraz kl. Andrzej Janiga (Kazachstan – Atyrau).

Różaniec i Błonie w tygodniu misyjnym

W poniedziałkowe popołudnie zgromadziliśmy się w kaplicy na modlitwę różańcową wraz z osobami mieszkającymi w DPS-ach przy ulicy Robotniczej, Szpitalnej, Starodąbrowskiej, jak również podopiecznymi świetlic, które odwiedzamy oraz z młodzieżą Środowiskowego Domu Samopomocy im. Św. Kingi. Z inicjatywy seminaryjnego koła Caritas odbyła się ta wspólna modlitwa oraz wymiana doświadczeń i radości, którą te osoby ze sobą niosą.

Niedziela misyjna

Obchody Tygodnia misyjnego w dniach 22-29.10.2017r. pod hasłem „Idźcie i głoście”, tradycyjnie we wspólnocie naszego seminarium, rozpoczęła uroczysta Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił opiekun Ogniska Misyjnego o. Stanisław Wojdak. Msza święta sprawowana o godz. 8:30 została ubogacona procesją z darami, w której nasi bracia złożyli pamiątki z tegorocznych stażów misyjnych.

Publish modules to the "offcanvs" position.