Animacja misyjna w Błoniu

Z racji tygodnia misyjnego trzej uczestnicy tegorocznych stażów misyjnych zawitali z animacją misyjną w Błoniu. Celem było podzielenie się z I rokiem wrażeniami z pobytu w krajach misyjnych oraz zaprezentowanie filmów dokumentujących nasze wyjazdy. I tak o godz. 19 zjawili się alumni: Michał Łukasik (Peru), Piotr Horak (Kazachstan) oraz Mirosław Pamuła (Czad). Towarzyszyli im ojciec Stanisław Wojdak i ks. prefekt Leszek Leszkiewicz.

Na początku o. Stanisław zapoznał pierwszy rocznik z ideą staży misyjnych, a także przedstawił obchody całego tygodnia misyjnego. Wspomniał m.in. o licznych zaproszeniach do szkół i domów kultury z tej okazji. Następnie ks. Leszek zachęcił, by na wstępie nie odrzucać od siebie myśli o wyjeździe na misje.

Kolejno swoje doświadczenia opowiadali klerycy. Po każdym wystąpieniu wyświetlany był film z danego kraju. Alumn Michał dzielił się swoimi wspomnieniami, gdy na na pierwszym roku sam słuchał świadectw, a później dojrzewał do decyzji wyjazdu na staż. W swojej relacji wszyscy zawarli informacje o klimacie kraju, o ludności, z którą się spotykali, a przede wszystkim o tym, co zapadło im najbardziej w pamięci. Wspólnie zgodzili się z wnioskiem, że kapłani są w tych rejonach świata bardzo potrzebni. Mimo długiej, niemal dwugodzinnej prezentacji, alumni z wielką uwagą słuchali relacji oraz oglądali filmy, które nagrodzili brawami.


Drukuj   E-mail