Spotkanie z p. Barbarą Rajczyk - misjonarką w Indiach

Na spotkaniu ogniska misyjnego gościliśmy niezwykłego gościa, panią Barbarę Rajczyk.
Z wielkim przejęciem alumni słuchali jej świadectwa o posłudze wśród ubogich Indii. Pani Barbara miała szczęście przez dwa lata razem z bł. Matką Teresą z Kalkuty zajmować się umierającymi w tym mieście. Rozpoczęła od  przybliżenia postaci błogosławionej. Szczególnie podziw budziła jej pokora, posłuszeństwo wezwaniu Jezusa oraz całkowite oddanie misji przez Niego zleconej. Adorowała Jezusa w Najświętszym Sakramencie , a następnie w ludziach. Założyła umieralnie, aby ludzie z marginesu społecznego mogli umrzeć w godnych warunkach, otoczeni miłością. Trędowaci są skazani opuścić rodzinę i dom,  i w tych miejscach znajdują bezpieczną przystań.

Animacja misyjna w Błoniu

Z racji tygodnia misyjnego trzej uczestnicy tegorocznych stażów misyjnych zawitali z animacją misyjną w Błoniu. Celem było podzielenie się z I rokiem wrażeniami z pobytu w krajach misyjnych oraz zaprezentowanie filmów dokumentujących nasze wyjazdy. I tak o godz. 19 zjawili się alumni: Michał Łukasik (Peru), Piotr Horak (Kazachstan) oraz Mirosław Pamuła (Czad). Towarzyszyli im ojciec Stanisław Wojdak i ks. prefekt Leszek Leszkiewicz.

Rozważania różańcowe na tydzień misyjny - październik 2013


Wielbimy i chwalimy Cię Panie Jezu obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Tobie oddajemy się ze wszystkimi sprawami naszego serca. Papież Franciszek powiedział: „Najmocniejszym przesłaniem Boga jest miłosierdzie”. I choć nie jest nam łatwo zaufać Jego niezgłębionemu miłosierdziu, to jednak musimy się na to zdobyć. „Bóg nigdy nie męczy się przebaczaniem nam. To nas męczy proszenie Go o wybaczenie.” Wchodząc w rozważania bolesnej męki Jezusa, w Tygodniu Misyjnym włączmy w nasze intencje wszystkich prześladowanych chrześcijan, którzy pozbawieni swych praw i odarci z ludzkiej godności, codziennie doświadczają bólu przemocy, poniżenia i niesprawiedliwości. Daj im Panie wiarę, że Ty każdego człowieka nosisz w swoim sercu, a jego życie, choć przez świat deptane, jest dla Ciebie skarbem. Prosimy Cię o oto przez ręce Matki Bożej.

Wydarzenia w Tygodniu Misyjnym

W niedzielny wieczór, w dzień rozpoczynający tydzień misyjny, odbyła się projekcja filmu pt. „Kaznodzieja z karabinem”, który traktował o problemach Afrykańczyków, szczególnie mieszkańców Sudanu, gdzie ciągle trwa walka dwóch ugrupowań, która pochłania setki tysięcy istnień. Celem głównego bohatera była pomoc dzieciom na tych terenach. Film został bardzo entuzjastycznie odebrany, dał też wiele do myślenia, gdyż pokazuje on drogę nawrócenia i wielką siłę Bożej pomocy. Zgromadziło się na seansie ponad 30 osób, które chciały ten rozpoczynający się tydzień misyjny zacząć pełną parą. Po zakończonym filmie ciągle towarzyszyły duże emocje z nim związane, co pokazuje, że był on strzałem w dziesiątkę.

Kazanie ks. Leszka Leszkiewicza na Mszy św. w „Niedzielę misyjną”

Mszy św. rozpoczynającej tydzień misyjny przewodniczył ks. Leszek Leszkiewicz, który kilka lat pracował w Ekwadorze, a w te wakacje, wraz z klerykami odwiedził Peru. Na początku bardzo mocno zarysował, czym misje tak naprawdę są. Zwrócił uwagę, że nie ograniczają się one do uczestnictwa w kółkach zainteresowań jak Ognisko Misyjne, czy we Mszach świętych o takim charakterze, ale że ta sprawa dotyczy nas wszystkich, bo misje są w gruncie rzeczy ciągłym odnawianiem swojego zapału ewangelizacyjnego, burzeniem w sobie, w swoim sercu utartych schematów myślenia i działania, które nierzadko nie pozwalają nam spotkać się z radością z Bogiem. Ks. Leszek przypomniał, że Kościół jest z natury misyjny.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 2013r.

Drodzy Bracia i Siostry!

     W tym roku Światowy Dzień Misyjny będziemy obchodzić pod koniec Roku Wiary. Jest to wspaniała okazja, aby umocnić naszą przyjaźń z Panem i nasze wędrowanie z Nim jako Kościół, który odważnie głosi Ewangelię. W takiej perspektywie chciałbym zaproponować kilka refleksji.

Publish modules to the "offcanvs" position.