Zabawa, praca i cenne doświadczenia - Szczepan i Damian o Peru

Peru 3 2018 05Od piątkowego wieczoru w Colcabambie oraz w miejscowości Tocas rozpoczęły się nowenny przed świętem Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Jest ona główną patronką Tocas. Organizowanie nowenn przed świętami ważnymi dla danej wioski należy do pobożności typowej dla tego regionu Peru. Każdego dnia kto inny zamawia Mszę świętą. 9-ty dzień nowenny nazywa się „Remate”.

Młodzież, Komunia Święta i życie kleryka - trzecia opowieść z Peru

Peru 3 2018 10We wtorek popołudniu Damian Jarek i Szczepan Wajda dotarli razem z księdzem Wiesławem Mikulskim do Colcabamby. Miejscowość ta jest położona na wysokości 3000 m n.p.m. i należy do diecezji Huancavelica. Do parafii należy ponad 100 wiosek. Do najdalszej wioski jest dwie i pół godziny jazdy samochodem. Na terenie parafii jest 15 szkół średnich, w których religii uczą katecheci świeccy. Ksiądz Wiesław posługuje w tej parafii już dwa i pół roku.

Trzeba zacząć od modlitwy... - druga relacja z Peru

IMG 20180701 WA0003Trzeba zacząć od modlitwy.

Na początku swojego pobytu na ziemi peruwiańskiej Damian i Szczepan wraz z księdzem Pawłem udali się w Limie do najważniejszych miejsc kultu w tym mieście. W miejscach tych prosili o błogosławieństwo Boże na czas stażu.

Pierwsza relacja... Pierwsi stażowicze na miejscu

20180627 105007
Podczas przerwy wakacyjnej klerycy Wyższego Seminarium w Tarnowie już po raz 11-ty udają się na staże do krajów misyjnych.
Jako pierwsi w tym roku do Peru wylecieli Damian Jarek oraz Szczepan Wajda.

Publish modules to the "offcanvs" position.