Wspomnienia z RCA - Afryka 2018

Afryka 5 2018 01

Ostatnie zadania

Po porannej poniedziałkowej Eucharystii zabraliśmy nasze bagaże i pożegnawszy się z księdzem Szymonem i pracownikami parafii wyruszyliśmy w drogę. Pobyt i praca w Bagandu nadwątliły nasze siły, nic więc dziwnego, że długą podróż powrotną do Bimbo niektórzy z nas przespali. W połowie drogi złapała nas tropikalna ulewa, a strugi deszczu lejące się z nieba zamoczyły wiezione „na pace” bagaże. Pierwszy raz doświadczyliśmy tego żywiołu jadąc samochodem i ... było po prostu niebezpiecznie. Po dojechaniu na miejsce zaczęliśmy realizować ostatni etap naszego stażu: przygotowanie na powrót do Polski, czyli zakup pamiątek, sprzątanie i odpoczynek.

Nasz pobyt w Bagandou - Afryka 2018

afryka 4 2018 08Na co dzień nasze zaangażowanie w misje polega na zbiórkach pieniędzy, organizowaniu różnych akcji oraz modlitwie. W ubiegłym tygodniu mogliśmy się przekonać namacalnie, jak te różne dzieła są wykorzystywane w praktyce, odwiedzając Bagandou, gdzie prowadzony jest szpital finansowany przez diecezję tarnowską.

W dolinie rzeki Ubangi - Afryka 2018

afryka 3 2018 03Na początku naszego pobytu w parafii Bimbo jeden z posługujących tutaj księży , porównał Kościół afrykański do Kościoła Dziejów Apostolskich. Wtedy mogliśmy jedynie wysłuchać jego opowieści i uwierzyć mu na słowo. Jednak wydarzenia ubiegłego tygodnia sprawiły, że na własnej skórze dane nam było doświadczyć trafności tej metafory.

Misje wymagają ofiary - drugi tydzień w Afryce

afryka 2 2018 06Zadziwiające jest to, jak działa Opatrzność Boża w naszym życiu. To wszystko, czego oczekujemy i do czego dążymy, myśląc, że to nasza zasługa, jest w rzeczywistości wsparte Bożą pomocą, dzięki czemu zmierza we właściwym kierunku.

Już tydzień w Afryce - 1. relacja z RŚA

afryka 1 2018 11Poznawanie świata, nauka pisania dziecka, lektura książki i wiele innych dobrych rzeczy w naszym życiu zaczyna się od ciekawości. Ona także pchnęła nas do zainteresowania się stażem misyjnym organizowanym przez Ognisko Misyjne działające przy naszym tarnowskim seminarium. Czemu służy staż? Wyjazdy kleryckie do krajów misyjnych mają na celu otworzyć umysły i serca kandydatów do kapłaństwa na ostatnie polecenie Jezusa skierowane do uczniów: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody…” (Mt 28, 19). Tak wiele państw, narodów i ludów czeka na Radosne Orędzie, a tak mało osób jest gotowych porzucić swoją wygodę i bezpieczeństwo by wykonać „ostatni rozkaz” Jezusa.

Publish modules to the "offcanvs" position.