Liczne powroty

kazachstan rel 3 gr 2Na ostanie dni naszego stażu powróciliśmy do Atyrau. Codzienność życia pracujących tutaj księży i sióstr elżbietanek stały się dla nas cichym świadectwem. Każdy dzień oparty na modlitwie prywatnej i wspólnotowej, przykład życia Słowem Bożym, nieustana troska o ludzi będących w potrzebach. Przy okazji odwiedzania chorych zobaczyliśmy inny obraz miasta, niż ten który widać na pierwszy rzut oka. Wśród wyremontowanych budynków, nowych ulic znajdują się jednak takie, które wręcz odstraszają swoim wyglądem. W takich sytuacjach wyraźnie ukazuje się rozłam społeczeństwa na ludzi zamożnych i biednych, często uwikłanych w alkoholizm i inne uzależnienia.

Oknem na świat jest Chrystus

Każdy kolejny dzień na ziemi kazachskiej niesie nowe i piękne doświadczenie Boga w drugim człowieku. Po wizycie kleryków z WSD Kielce ruszyliśmy do pracy w ogrodzie przy katedrze, przy której mieszkamy. Pomoc nasza rozciąga się nie tylko na prace w ogrodzie, lecz także pracę przy budynkach Caritasu. Tam spędziliśmy piątek przy porządkowaniu świetlicy dla dzieci.

Chromtau i Kulsary

kazachstan rel2 gr 2Kolejne dni stażu misyjnego spędzam w Chromtau, gdzie posługę duszpasterską pełnią ks. Piotr i ks. Kamil. Jest to dla mnie czas bardzo bogaty w różne doświadczenia. W pierwszych dniach pobytu w Chromtau miałem możliwość uczestniczenia w oazach dla młodzieży zorganizowanych przez tutejszych księży. Byłem pozytywnie zaskoczony ich otwartością i pełnym zaangażowaniem w przeżycie czasu z Bogiem i z drugą osobą.

Przed nami kolejne wyzwania

002 Staz misyjny - Karaganda 2017Minął juz tydzień naszego pobytu na Kazachskiej ziemi. Ten czas wystarczył byśmy się zaaklimatyzowali w innej strefie czasowej i przyzwyczaili się choć w małym stopniu do zwyczajów tutaj panujących. Każdego dnia uczestniczymy w Eucharystii, którą poprzedza godzinna Adoracja i modlitwa różańcowa. Po śniadaniu pomagamy przy pracach związanych z zasiewem trawnika wokół katedry i plebani lub pracujemy w Caritasie przy pracach porządkowych.

Pierwszy tydzień w Atyrau

kazachstan rel1 gr 2Mija już tydzień od naszego przyjazdu do Atyrau. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni życzliwością i gościnnością tutejszych mieszkańców. Ponadto pierwszego dnia podczas spaceru po centrum miasta spotkaliśmy Amerykanina, który chciał z nami podzielić się swoim doświadczeniem Bożej miłości.

Publish modules to the "offcanvs" position.