Oxapampa i powrót do Huancayo - relacja 7

110 Staz misyjny w Peru 2016W sobotę około godziny 15.30 z Huancayo wyjechaliśmy do Oxapampy. Jest to miasteczko położone w Wikariacie Apostolskim San Ramon. Dotarliśmy do parafii około godziny 20.30. Oxapampa jest położona na wysokości 1814 m n.p.m. Na tej wysokości zaczyna się już tzw. selva alta – dżungla górska. Bardzo miłym dla nas zaskoczeniem była obecność dużej liczby roślinności. W górach nie ma prawie drzew, a z racji tego, że obecnie jest pora sucha, andyjska sierra zupełnie była pozbawiona zieleni. Tylko niektóre pola nawadniane przez system irygacyjny były małymi oazami zieleni.

Podróż do Surcubamba - relacja 6

088 Staz misyjny w Peru 2016W niedzielne popołudnie 14-go sierpnia wyruszyliśmy z księdzem Grzegorzem Łukasikiem do miejscowości Surcubamba, oddalonej o ok. 140 km od parafii Pio Pata w Huancayo. Podróż zajęła nam 4,5 godziny. Zaraz po wyjeździe z miasta skończył się asfalt i jechaliśmy górskimi drogami, wznoszącymi się w niektórych miejscach nawet na wysokość 4000 m n.p.m. W języku quechua Surcu znaczy tyle co bruzda. Miasto położone jest na równinie. którą przecina kilka większych rowów i liczy około 1500 mieszkańców. Dotarliśmy na miejsce późnym wieczorem bardzo zmęczeni uciążliwą i krętą drogą.

To już 5 relacja z Peru

009 Staz misyjny w Peru 2016 artW poniedziałkowe popołudnie wyruszyliśmy wraz z księdzem Pawłem do miejscowości Colcabamba, gdzie posługuje ksiądz Wiesław Mikulski od lutego bieżącego roku. Po drodze zatrzymaliśmy się w miejscowości Pampas skąd zabraliśmy rusztowania oraz trochę materiałów budowlanych. Ksiądz Wiesław przeprowadza obecnie remonty plebanii oraz kościoła. Do wioski dotarliśmy w godzinach wieczornych.

Posługa chorym i parafialny odpust - relacja 4

007 Staz misyjny w Peru 2016 artPo powrocie  z  miejscowości Marco nie zwolniliśmy tempa ponieważ na naszej stałej placówce w Pio Pata czekały na nas nowe wyzwania i obowiązki. W  czwartek przygotowywaliśmy paczki z darami dla osób w podeszłym wieku, które żyją samotnie oraz przygotowywaliśmy się do wywiadu z ks. Abp archidiecezji Huancayo.

Peruwiańskie Marco, czyli 3550 m n.p.m. – relacja 3

005 Staz misyjny w Peru 2016 artW niedzielne popołudnie wraz z księdzem Pawłem odwiedziliśmy placówkę misyjną w miejscowości Marco. Zatrzymaliśmy się tam na trzy dni. Pobyt w Marco pokazał nam kolejne oblicze pracy misjonarzy w Peru. Miejscowość Marco położona jest na wysokości 3550 m n.p.m. W porównaniu do zatłoczonego Huancayo rejon urzeka górskimi krajobrazami. Parafia Marii Magdaleny posiada 19 kaplic dojazdowych położonych w górskich rejonach. Praca misjonarzy poza miastem związana jest pokonywaniem dużych odległości co jest dość dużym utrudnieniem.

Publish modules to the "offcanvs" position.