Z dalekiego Ekwadoru cz. 2


Witajcie ponownie.

Mijają kolejne dni naszej wyprawy. Za nami sporo nowych wrażeń i atrakcji. Po naszym pobycie w parafiach Mocache oraz Quevedo, gdzie w wigilie odpustu byliśmy świadkami dwudziestu sześciu chrztów małych dzieci podczas jednej celebracji. Jeszcze większe wrażenie zrobił na nas chrzest sześciu dorosłych, którego szafarzem był Ks. Tomasz Kudroń, moderator naszego seminarium.

Staż na równiku - relacja z Ekwadoru cz. 1

Naszą podróż rozpoczęliśmy na warszawskim Okęciu, skąd holenderskimi liniami lotniczymi KLM udaliśmy się do Amsterdamu. Następnie późną nocą wystartowaliśmy do Guayaquil w Ekwadorze. Lot trwał kilkanaście godzin z międzylądowaniem na wyspie Bonaire, na Karaibach na wysokości Wenezueli.

Na lotnisku w Ekwadorze czekali na nas tarnowscy misjonarze: Ks. Tomasz Paluch, Ks. Grzegorz Koza, Ks. Witold Machalski, Ks. Mariusz Mikołajczyk, Ks. Paweł Kaim, oraz pochodzący z diecezji sandomierskiej Ks. Marcin Chłopek. To właśnie dzięki ich życzliwości i wspaniałomyślności możemy gościć i poznawać warunki pracy w misyjnych parafiach prowincji Los Rios – San Camilo w mieście Quevedo, oraz miejscowościach Mocache i Buena Fe.

Piotr Cierniak - "Aby dzielić się wiarą"

cierniak

Moja misyjna przygoda rozpoczęła się w Seminarium Duchownym, na roku pierwszym. Regularnie zacząłem uczestniczyć w spotkaniach seminaryjnego Ogniska Misyjnego, gdzie wiele dowiedziałem się o tym jak żyją ludzie w krajach misyjnych, na różnych kontynentach, oraz jak wygląda praca misyjna. W moim sercu od dawna nosiłem pragnienie wyjazdu do któregoś z krajów misyjnych, aby osobiście doświadczyć misyjnej służby Bogu i drugiemu człowiekowi. Będąc na roku czwartym seminaryjnej formacji zdecydowałem się wyjechać na wakacyjny staż do Ekwadoru wraz z dwoma rocznikowymi kolegami: Wojciechem Brożkiem i Piotrem Dydo – Rożnieckim, a także z naszym opiekunem Księdzem Tomaszem Kudroniem.

Publish modules to the "offcanvs" position.