List od p. Izy Cywy - styczeń 2016 r.

Szczęść Boże.

Proszę najmocniej mi wybaczyć ogromną zwłokę w odpisywaniu do Państwa, ale niestety okres świąteczny i noworoczny jest dla szpitala bardzo intensywnym czasem. Mamy bardzo dużo pacjentów i pracy. Jak pewnie Państwo wiedzą w naszym szpitalu od dłuższego czasu pracuje tylko jedna osoba z Polski. Praca w szpitalu wymaga wiele wysiłku, dlatego znalezienie wolnego czasu jest ciężkie. Przepraszam Państwa jednakże za moje opóźnienie postaram się w krótkich słowach opisać pracę w szpitalu. Szpital funkcjonuje już od 2004 r. Przyjechało tutaj wiele cudownych osób, które pomagały w jego rozbudowie, przebudowie, rozwoju. Każda osoba, która tutaj pracowała pozostawiła po sobie piękne świadectwo miłości bliźniego. Miłości, która wymaga bardzo dużo poświęcenia, ponieważ praca w misyjnym kraju raczej przynosi wiele trudu, ale jednocześnie wiele radości. Wierzę w to z całego serca, że praca na misjach jest dlatego taka wymagająca, że Nasz Pan i Bóg potrzebuje naszego poświęcenia i pokuty, aby uświęcać nas i tych do których zostaliśmy posłani.

Wiadomości od misjonarzy z okazji Tygodnia Misyjnego

OGNISKO LOGO 400Przed Tygodniem Misyjnym zostały wysłane do misjonarzy życzenia z okazji Niedzieli Misyjnej oraz zapewnienia o modlitwie jaką klerycy i przełożeni otaczają misjonarzy. Poprosiliśmy także o kilka zadań o ich aktualnej pracy. Poniżej zamieszczamy kilka otrzymanych odpowiedzi.

Ks. Piotr Skraba

Dzięki wielkie za życzenia... i modlitwę w tym tygodniu misyjnym, ale i nie tylko...
Jeśli chodzi o kilka słów o mojej misji czy tym co robię albo jaka jest moja codzienność to odsyłam Was do mojego bloga www.piotrskraba.pl albo na Facebooka gdzie znajdziecie stronę "Ale Czad" facebook.com/aleczadmisja
Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie z gorącego Czadu...
Piotr

"...patykiem na piasku pisane"

001 xptTo miasto pełne sprzeczności, miasto gdzie nędza przeplata się z bogactwem, miasto, gdzie życie ludzkie posiada pozorną wartość, to miasto na piasku zbudowane, potrzebuje widzialnego znaku Bożego Miłosierdzia. To miasto potrzebuje świętych dnia codziennego, świętych, którzy w mozaice plemion i religii będą świadczyć, że bratnia miłość może zmieniać świat, świętych, którzy gestem przebaczenia będą łamać podziały, świętych, którzy wzorem ukrzyżowanego Pana będą otwierać ramiona szukając jedności, świętych, którzy w człowieku zobaczą człowieka. To miasto, na nieludzkiej ziemi wzniesione potrzebuje żywych ikon Bożego Miłosierdzia. Bowiem wobec piaszczystego fundamentu, na którym wznosi się tu nie tylko domy, ale i moralność, umocnieniem może być jedynie żywe, codzienne i osobiste świadectwo spotkania Boga, który jest Miłością.

Publish modules to the "offcanvs" position.